Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co z transmisją meczu Legii Warszawa z Sheriffem Tyraspol?

Wciąż nie wiadomo, czy polscy kibice zobaczą rewanżowy mecz Legii Warszawa z Sheriffem Tyraspol w IV rundzie el. LE. Telewizja Polska prowadzi rozmowy, ale Mołdawianie grają bardzo nie fair - tłumaczy Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Początek meczu Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa w czwartek o godzinie 19:00. Relacja w Sport.pl

Już w czwartek dojdzie do meczu rewanżowego między Sheriffem Tyraspol, a Legią Warszawa. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski zremisowali 1:1 i w Mołdawii musza odnieść zwycięstwo, lub remis wyższy niż 1:1, by awansować. 

Niestety, nadal nie wiadomo, czy polscy kibice zobaczą mecz w telewizji. TVP ciągle prowadzi rozmowy z mołdawską telewizją, w celu zakupu sygnału z meczu IV rundy LE. Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport poinformował na Twitterze, że Mołdawianie grają bardzo nie fair.

TVP Sport jest nadal bardzo tajemnicze i informuje, że oficjalnie jeszcze nic nie można powiedzieć, ale stacja robi wszystko, by pokazać mecz mistrzów Polski. W negocjacje włączyła się też Legia Warszawa. - Cały czas jest walka. Od kilku dni próbujemy coś pomóc, rozmawiamy z przedstawicielami klubu, ale bez skutku. Mamy czwartek, godzinę 13, i nadal nie wiemy, czy transmisja się odbędzie. Władze Sheriffa nawet nie za bardzo stwarzają pozory, że chcą nam pomóc. Zachowują się tak, jakby po prostu nie chciały, by ten mecz był transmitowany do Polski - słyszymy od osób związanych z Legią, które przebywają z drużyną Jacka Magiery w Tyraspolu.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ceny, których żąda mołdawska telewizja, są dalekie od rynkowych. Co więcej, już teraz wiadomo, że jeśli nawet TVP zakupi sygnał, to jego jakość będzie fatalna.

Ale nie wiadomo, czy zakupi. Jak na razie jedyne dobre informacje są takie, że do Mołdawii wybrało się Polskie Radio, co oznacza, że w razie braku transmisji telewizyjnej, kibice będą mogli posłużyć się transmisją radiową.

Początek meczu Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa w czwartek o 19. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Zobacz wideo