Bundesliga. Bayern wygrywa pierwszy mecz sezonu. Robert Lewandowski z golem

Bayern Monachium wygrał swój pierwszy mecz w nowym sezonie Bundesligi. Mistrzowie Niemiec pewnie pokonali Bayer Leverkusen 3:1, a jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Spotkanie od samego początku zdominowali piłkarze gospodarzy. Bayern grał szybko, pewnie, nie dając rywalom szans na stwarzanie groźnych sytuacji. Piłkarze Carlo Ancelottiego prezentowali się zdecydowanie lepiej, niż w okresie przygotowawczym, czy meczu o Superpuchar Niemiec (wygranym z Borussią Dortmund po serii rzutów karnych).

Gospodarze strzelanie rozpoczęli dość wcześnie. Już w 10. minucie Niklas Sule po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył bramkę świetnym strzałem głową. 9 minut później drugi nowy zawodnik Bayernu Corentin Tolisso podwyższył prowadzenie na 2-0. Bernd Leno nieudanie wybił piłkę, która spadła pod nogi Arturo Vidala, pomocnik gospodarzy dośrodkował w kierunku Tolisso, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Do końca pierwszej części spotkania Bayern kontrolował przebieg gry, a goście tylko dwukrotnie zagrozili bramce Ulreicha.

Druga połowa meczu rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Bawarczycy kontrolowali przebieg wydarzeń i coraz bardziej dominowali, czego efektem był rzut karny, podyktowany przez sędziego w 52. minucie za faul na Robercie Lewandowskim. Kapitan reprezentacji Polski sam podszedł do wykonania wypracowanego stałego fragmentu gry i pewnie pokonał bramkarza Bayeru.

Po upływie godziny gry i przeprowadzeniu zmian goście z Leverkusen zaczęli prezentować się nieco lepiej, co przyniosło honorowe trafienie. Admir Mehmedi otrzymał podanie na skraju pola karnego i bardzo silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Svena Ulreicha.

Do końca meczu obydwie drużyny stworzyły jeszcze kilka groźnych okazji, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Bayern nowy sezon rozpoczął bardzo obiecująco pokazując, że znów będzie głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa.