Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eliminacje LE. Legia - Sheriff 1-1. Na miarę możliwości

Szukająca swojego pomysłu na grę Legia okazała się równorzędnym rywalem dla Mistrza Mołdawii, czego efektem był sprawiedliwy remis. Impas w kreowaniu akcji przełamano dopiero po wprowadzeniu Hildeberto, zawodnika o podobnym do Odjidji-Ofoe typie gry.

Trochę fantazji

Skład zaproponowany na ten mecz przez Jacka Magierę to ciekawa mieszanka rutyny w środku z lekką nutką młodzieńczego szaleństwa. Przy dość skostniałym rozegraniu w wykonaniu Mączyńskiego i Moulina na pierwszy plan wysuwały się mniej schematyczne próby szarpania akcji przez Nagy'a i Szymańskiego. To drugie przynosiło więcej efektu optycznego, natomiast zarówno cierpliwsza, jak i bardziej szarpana metoda wykreowania ataków, paliły na panewce bardzo szybko. Młodszym zawodnikom Legii udawało się stosunkowo często wygrać pierwszy pojedynek, jednakże brakowało zaraz po nim decyzji o przyspieszeniu akcji. Po udanym dryblingu następował kolejny, aż do momentu straty. Wyglądało to na tle całości widowiska dość ożywczo, jednakże nijak nie prowadziło ataków Legii w kierunku zdobycia bramki rywala.

Zero finezji

Mniej efektowne, choć podobnie efektywne były próby rozprowadzenia akcji podaniami. Sheriff zostawiał Legii sporo miejsca daleko od bramki, w obrębie własnej połowy na wszelki wypadek rozpoczynał pressing. Goście odrobili zadanie domowe, mieli świadomość, że bez presji Moulin i Mączyński są w stanie zagrać dalszy i celny przerzut. Z tego względu w momencie, gdy zbliżali się na potencjalnie niebezpieczną odległość, od razu otrzymywali asystę. W ten sposób akcja była przenoszona w boczne sektory, gdzie przeciwnicy spokojnie domykali krycie. Legia dłużej była w stanie utrzymać się przy piłce, jednak w żaden sposób nie przekładało się to na akcje bramkowe.

Odpowiedzialność

Wyraźniejszą zmianę w poczynaniach Legii przyniosło dopiero wejście Hidelberto. Jako jedyny z warszawskiego zespołu komfortowo przemieszczał się z piłką w kierunku bramki rywala i nie próbował zrzucać odpowiedzialności na innych graczy. Brakowało mu jednak dynamiki, by móc stworzyć przewagę indywidualnie, jednak sam fakt, że utrzymywał się przy piłce pod presją wreszcie stwarzał miejsce dla partnerów. W ten sposób Legii wreszcie udawało się w jakiś sposób przełamać nieco impas w kreowaniu akcji. Warto jednak zauważyć, że nie nastąpiło to po zmianie taktycznej. Decydował tu fakt wprowadzenia zawodnika o podobnym do Odidji-Ofoe typie gry. Pokazało to jak bardzo Legia nadal trzyma się swojego systemu, mimo, że niekoniecznie posiada do niego wykonawców.

Te same problemy

Choć Sheriff był ekipą nastawioną raczej na destrukcję, momentami pokazywał to, co pogrążyło Legię w Astanie. Długie piłki na ruchliwych i szybkich graczy ofensywnych powodowały problemy w szeregach warszawiaków. Na swój sposób można się cieszyć, że gospodarze strzelili gola tak późno, bo dopiero w końcówce Mołdawianie wdrożyli tego typu grę. Widać jednak spore kłopoty warszawian w przesuwaniu się w defensywie, wcale nie mniejsze niż przy wyprowadzaniu akcji. Tym samym w rewanżu ekipa z Tiraspolu może próbować mimo wszystko zaatakować odważniej. Choć Mistrz Mołdawii jest zespołem w zasięgu Legii, rewanżowy pojedynek może być dla stołecznej ekipy trudnym wyzwaniem.

LE. Legia zremisowała z Sheriffem 1:1. Kucharczyk: Sztab jedno, my drugie, ciężko znaleźć punkt odniesienia

Komentarze (15)
Eliminacje LE. Legia - Sheriff 1-1. Na miarę możliwości
Zaloguj się
 • tommag04

  Oceniono 2 razy 2

  bardzo proszę autora i redakcję o przeczytanie przed publikacją. To nie jest tekst, tylko jakaś luźna zbieranina powtarzanych myśli, bez logicznego związku

 • burdzikowaty

  Oceniono 2 razy 2

  Legia musi się dopiero rozkręcić taka jest prawda.. może odpalić tak dopiero nawet w drugiej części sezonu, ale jestem pewny ze odpali bo przecież potencjał jest.

  Chciałbym jednak żebyście napisano też artykuł o klubach które coś pokazują w Polsce jak np. Górnik czy Zagłębie, bo w tych drużynach widzialbym nawet kandydatów do Repry. Grają ostatnio fajny futbol, tak jak trochę Wisła z początku a ona jeszcze nie powiedziała ostatniego zdania.
  Legia jak Niemcy na turnieju kiedyś, A Lech to przecież ta sama sytuacja, reprezentanci dużych krajów i byli reprezentanci polski i tak jak legia musi popracować nad atmosferą w szatni, żeby zacząć wygrywać.

  KIBIC

 • maly_obibok

  Oceniono 5 razy 1

  Taka mała uwaga do niektórych pań zamieszkujących stolycę, po obejrzeniu transmisji z wczorajszego meczu. Skoro już kibicujecie Legii i lubicie sobie pośpiewać z szlikiem trzymanym nad głową obiema rękami, a jest ciepło i jesteście w koszulkach bez rękawów - zacznijcie golić się pod pachami. Wiem, że kibicowanie Legii nie świadczy o szczególnej lotności umysłowej, ale żeby aż tak...

 • pawel.ccc

  0

  Ludzie nie rozśmieszajcie mnie. Hildeberto następcą Vadisa ? Chyba w nadwadze bo w meczu z Scherifem udało mu się jako tako podać piłkę dzięki czemu padła bramka. Ale ... tylko tyle i aż tyle. Poza tym podaniem piłkarz grał taka samą glebę i piach jak reszta legionistów.
  Nie rozumiem na co liczy Legia kupując piłkarzy, którzy nie sprawdzili się w ligach Europy Zachodniej ? To jest kompletna głupota. Jeżeli klub chce zarobić na piłkarzu to musi kupić młodego zawodnika grającego w Europie B, pozwolić mu się wykazać w pucharach europejskich i sprzedać go do bogatego klubu. Hideberto w bogatym klubie już był i trafił na listę drewniaków od których należy trzymać się z daleka więc po co Legii taki "biznes" ?

 • rs_81

  0

  Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie. O co chodzi w tym materiale, artykule, w tej informacji, w tym newsie?

 • gela1

  0

  'komfortowo się przemieszczał", "ten sam typ gry",
  czy w redakcji obowiązuje matura i choć podstawowa znajomość tematyki,
  przecież to brzmi jak tekst z google tłumacza,
  a te filozoficzne przemyślenia

  "Na swój sposób można się cieszyć, że gospodarze strzelili gola tak późno, bo dopiero w końcówce Mołdawianie wdrożyli tego typu grę"

  grafomania i brak elementarnej znajomości polszczyzny

 • vega.vincent

  Oceniono 5 razy -1

  Najpierw niech zrzuci 30 kilo , żeby być gotowy chociaż na połówkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX