Transfery. Tottenham pozyskał zawodnika Ajaxu Amsterdam. Największy transfer w historii klubu

Tottenham Hotspur dokonał pierwszego transferu w letnim okienku transferowym. Nowym zawodnikiem "Spurs" został 21-letni obrońca Ajaksu Amsterdam, Davinson Sanchez, który stał się najdroższym zakupem w historii klubu z północnego Londynu.

Trener Tottenhamu, Mauricio Pochettino, był bardzo niezadowolony z przebiegu letniego okienka transferowego. W związku ze stratą ważnego Kyle’a Walkera, który odszedł do Manchesteru City, 45-letni szkoleniowiec jako główny cel wybrał sobie obrońcę Ajaksu Amsterdam, Davinsona Sancheza.

Przedstawiciele Tottenhamu udali się do Holandii, aby uzgodnić warunki pozyskania Kolumbijczyka. Na początku Ajax nie chciał sprzedać swojego zawodnika, ale ostatecznie przystał na kwotę 28 milionów funtów plus dodatkowych 14 za bonusy związane z przyszłością piłkarza w Premier League. Łączne 42 miliony powodują, że Kolumbijczyk stał się najdroższym piłkarzem w historii Tottenhamu.

Sanchez od pewnego czasu wyrażał chęć dołączenia do Tottenhamu mimo sporej podwyżki, jaką zaproponował mu Ajax oraz rzekomego zainteresowania Realu Madryt i Barcelony. Stał się tym samym pierwszym zakupem „Spurs” podczas letniego okienka transferowego, lecz klub z północnego Londynu nie zamierza na tym poprzestać. Mówi się, że Pochettino chciałby mieć w zespole Pape Cheikha z Celty Vigo i Rossa Barkleya z Evertonu.

Davinson Sanchez jest wychowankiem kolumbijskiego Atletico Nacional, a od 2016 roku występował w Ajaksie Amsterdam. W ciągu roku zdobył wicemistrzostwo Holandii i dotarł do finału Ligi Europy. Ma za sobą także debiut w pierwszej reprezentacji swojego kraju.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.