Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Europy. Legia drży o awans. Mistrz Polski nie umiał pokonać mistrza Mołdawii

1 : 1
Informacje
Eliminacje Ligi Europy 2017/18 - 4. runda kw.
Czwartek 17.08.2017 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Legia Warszawa
0
1
1
Sheriff Tyraspol
0
1
1
Składy i szczegóły
Legia Warszawa
Bramki: Hamalainen (76.) Kartki: Pazdan, Hlousek - żółta Skład: Malarz - Hlousek, Pazdan, Dąbrowski, Jędrzejczyk - Guilherme (Kucharczyk 24.), Mączyński, Moulin - Nagy (Hildeberto 71.), Sadiku (Hamalainen 56.), Szymański
Sheriff Tyraspol
Bramki: Bayala (87.) Kartki: Brezovec, Cristiano - żółta Skład: Mikulic - Cristiano, Kulusic, Posmac, Susic - Tripić (Jairo 64.), Brezovec (Damascan 84.), Anton, De Nooijer (Balima 87.) - Badibanga, Bayala
Legia w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy zremisowała z mołdawskim Sheriffem 1:1. Rewanż za tydzień w Tyraspolu.

- Ten mecz to będzie bitwa - zapowiadał Jacek Magiera. I to bitwa była. Więcej było kopania po kostkach, niż kopania do bramki. Jako pierwszy w 17. minucie ucierpiał Guilherme. A ławka Legii aż wyskoczyła z pretensjami do sędziego, który faulu nawet nie zauważył. A nawet jak zauważył, to go nie odgwizdał.

Brazylijczyk po jednym zderzeniu z Jospiem Brezovecem jeszcze wstał, ale po drugim już nie - w 23. minucie zmienił go Michał Kucharczyk. I o ile Legia do tego czasu sprawiała chociaż pozory, że próbuje grać w piłkę, próbuje strzelić gola (oddała trzy strzały, Sheriff żadnego), o tyle później przestała.

Zupełnie przestała grać. Do końca pierwszej połowy nie stworzyła żadnej akcji - poza celnym strzałem z dystansu Krzysztofa Mączyńskiego i niecelną główką Artura Jędrzejczyka po stałym fragmencie gry - którą warto byłoby odnotować.

Rywal zresztą też nie stworzył. Ale to przecież nie Sheriff miał strzelać do Legii, tylko Legia miała strzelać do Sheriffa. No i w końcu strzeliła, raz - w 76. minucie trafił wprowadzony po przerwie Kasper Hämäläinen. Ale zaraz po nim trafił też Sheriff - w 87. minucie do wyrównania, po wrzutce z rzutu rożnego, doprowadził Cyrille Bayala. 

Ten gol sprawił, że to Legia jest dalej od awansu. W Tyraspolu musi gonić wynik, zamiast go bronić. A patrząc na to, jak gra, musi nawet nie tyle o ten awans walczyć, ile po prostu o niego drżeć.

Zobacz wideo