Mats Hummels dołączył do akcji ,,Wspólny cel'' i odda część swoich zarobków na cele charytatywne

Mats Hummels dołączył do Juana Maty z Manchesteru United, który kilka tygodni temu wszedł do akcji ,, Wspólny cel'' i przekaże jeden procent swoich zarobów na cele charytatywne. ,,Common Goal'' to organizacja, która wspiera sportowe inicjatywy dla osób, które zmagają się z trudniejsza sytuacją finansową.

Pierwszym znanym piłkarzem, który dołączył do akcji był niedawno Juan Mata z Manchesteru United. To bardzo ciekawy projekt, który angażuje sportowców w pomoc osobom, którym życie nie ułożyło się najlepiej. W zestawieniu ze zdarzeniami, w których kluby przekraczają kolejne granice rozsądku i sprowadzają piłkarzy za setki milionów euro, jest to bardzo interesująca inicjatywa pokazująca, że nie wszyscy piłkarze oderwali się od ziemi. 

- Jest to szansa na to, by futbol pomógł naprawiać świat, a ja chcę być tego częścią. Czuję, że możemy robić więcej, by połączyć rosnące zarobki piłkarzy ze szczytnym celem. Zbudujemy most między piłką nożną, a społecznymi problemami na całym świecie - mówi Hummels.

- Wydaje mi się, że moglibyśmy zrobić więcej, by lepiej wykorzystać rosnących pieniędze w futbolu. To właśnie zainteresowało mnie w „Common Goal”.  Wzywam więc wszystkich sportowców. Dołączcie do mnie oraz Juana i wejdźmy na wyższy poziom pomocy – dodał Hummels.

Więcej o: