Legia Warszawa znowu będzie mieć kłopoty. Kibice zaprezentowali kontrowersyjną oprawę

W czwartek UEFA podjęła decyzję o ukaraniu Legii Warszawa karą 35 tysięcy euro za nieprawidłowości na ostatnim meczu w eliminacjach LM, a już kilka godzin później fani Wojskowych znowu zaprezentowali oprawę, po której klub będzie się musiał mocno tłumaczyć i na pewno zostanie ukarany.

Po rewanżowym meczu el. LM między Legią a Astaną UEFA wszczęła dochodzenie w sprawie oprawy z wykorzystaniem motywu z Powstania Warszawskiego. Legii postawiono dwa zarzuty – zablokowane przejścia na schodach i kontrowersyjny transparent na trybunach. UEFA przyjrzała się bliżej tej sprawie i oświadczyła, że mistrzowie Polski muszą zapłacić 35 tysięcy euro kary.

W ramach odwetu za poniesione straty, kibice przygotowali transparent, w którym na którym znalazło się przerobione logo UEFY i podpis ,,35 tysięcy grzywny idzie do...''. Na oprawie znalazła się również świnia, która trzyma misę z tradycyjnymi kulami do losowania. Kule mają na sobie jednak herb Legii, a misa oznaczona jest symbolem waluty euro. Jakby tego było mało, na trybunie pojawiło się spore racowisko. 

Kibice Legii wykorzystali więc motyw oprawy, którą przygotowali  przed trzema laty, gdy Legia została wykluczona z gry w Lidze Mistrzów, po tym jak w ostatnich minutach meczu z Celticem na boisku pojawił nieuprawiony Bartosz Bereszyński. Za pierwszą oprawę ze ,,świnią'' Legia musiała zapłacić 80 tysięcy euro kary.

Więcej o: