Angielskie władze chcą wprowadzić rewolucyjną zmianę w transferach

Władze angielskiego związku piłki nożnej chcą wprowadzić zmiany w przepisach obowiązujących podczas przerwy między sezonami. Przedstawiciele English Football League (EFL) zastanawiają się nad tym, czy zamknięcie okna transferowego przed początkiem sezonu nie wpłynęłoby pozytywnie na rozgrywki.

Obecnie letnie okno transferowe zamyka się wraz z końcem sierpnia, kilka tygodni po rozpoczęciu się sezonów w najmocniejszych ligach w Europie. Menadżerowie niektórych klubów, w tym m.in. Juergen Klopp, przyznają, że gdyby uniemożliwić przeprowadzanie transferów po rozpoczęciu się rozgrywek ligowych, znacznie ułatwiłoby im to pracę.

Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się władze English Football League. - Zarząd EFL oraz jego kluby wcześniej wyraziły opinię, że zamknięcie okna transferowego przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych będzie znacznym usprawnieniem i udogodnieniem - możemy przeczytać na oficjalnej stronie organizacji.

- Na tej podstawie przygotujemy dyskusję z klubami, która odbędzie się we wrześniu. Bardzo ważne będzie to, aby uwzględnić wszelkie konsekwencje ewentualnych decyzji, ponieważ przepisy w naszych rozgrywkach będą się różnić od tych, które obowiązują w topowych ligach w Europie - dodają przedstawiciele EFL w swoim oświadczeniu.

Niemal w każdym oknie transferowym w Anglii dochodzi do transferów na ostatnią chwilę, na czym najbardziej cierpią kluby sprzedające zawodników, ponieważ nie mają one czasu na uzupełnienie kadry. Po ewentualnej zmianie przepisów, sytuacje, w których drużyna traci kluczowego zawodnika po rozpoczęciu sezonu nie miałyby miejsca.

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA