Łukasz Skorupski przeniesie się do Premier League

Występujące w Premier League Crystal Palace chce wypożyczyć z Romy Łukasza Skorupskiego. Trener angielskiego zespołu Frank de Boer widzi w Polaku bramkarza numer 1.

Palace, które rozpoczęło sezon od sensacyjnej porażki 0:3 z beniaminkiem Huddersfield, pilnie poszukuje golkipera. Po sprzedaży Steve'a Mandandy do Olympique Marsylia de Boer został w kadrze z dwoma bramkarzami, ale żaden z nich nie budzi jego zaufania - Wayne Hennessey i Julian Speroni rozpatrywani są przez szkoleniowca wyłącznie jako opcje awaryjne.

Faworytem de Boera ma być według "The Telegraph" Łukasz Skorupski. Reprezentant Polski ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Empoli, a teraz Roma szuka mu kolejnego klubu. Crystal Palace jest skłonne zapłacić za zawodnika od 6,5 do prawie 9 mln euro, ale najchętniej dokonałoby wypożyczenia z opcją pierwokupu latem przyszłego roku. Oprócz Skorupskiego de Boer interesuje się również Jeroenem Zoetem z PSV Eindhoven.

Polak w minionym sezonie był jednym z najlepszych bramkarzy w Serie A. Mimo że Empoli zakończyło rozgrywki w strefie spadkowej, Skorupski zachował czyste konto aż w 10 ligowych meczach. Łącznie rozegrał ich 35.

Więcej o:
Copyright © Agora SA