Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Absurdalna decyzja z użyciem VAR? Kakę bronili przed sędzią nawet rywale

System powtórek wideo VAR rewolucjonizuje piłkę nożną, ale należy pamiętać, że wciąż jest w fazie testów, dlatego zdarzają się decyzje budzące wątpliwości. Najnowszą ofiarą VAR została była gwiazda Milanu i Realu Madryt Kaka.

Do absurdalnej sytuacji doszło podczas meczu 24. kolejki MLS pomiędzy Orlando City a New York Red Bulls. W doliczonym czasie gry, przy stanie 3:1 dla ekipy z Nowego Jorku, przy linii bocznej doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W grupie piłkarzy znalazł się m.in. Kaka. Brazylijczyk podszedł do Aureliena Collina, swojego byłego kolegi z zespołu, i zażartował z niego, łapiąc go za twarz. Obaj zawodnicy byli rozbawieni całą sytuacją, a w ich zachowaniu nie można było dopatrywać się żadnej agresji.

Prowadzący zawody Jorge Gonzalez na żartach się jednak nie znał i po konsultacji z asystentami postanowił przeanalizować całą sytuację z użyciem VAR. Po zobaczeniu materiału wideo ukarał Kakę czerwoną kartką, co zawodnika wyraźnie zaskoczyło. Sytuacja była na tyle niecodzienna, że po chwili w dyskusję z arbitrem wdał się sam Collin, który wziął rywala w obronę. Prośby na nic się ostatecznie nie zdały i brazylijska gwiazda musiała opuścić boisko w 98. minucie zawodów.

VAR testowany jest w wielu ligach na całym świecie (od tego sezonu m.in. w Bundeslidze i polskiej Ekstraklasie), a także w rozgrywkach międzynarodowych. System próbę generalną przejdzie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (24)
Absurdalna decyzja z użyciem VAR? Kakę bronili przed sędzią nawet rywale
Zaloguj się
 • polonests

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wińcie VAR. Wideo nie pomoże, jeśli sędzia jest zwykłym półgłówkiem.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 2

  może w oczach sędziów łapanie za twarz nie jest gestem przyjacielskim; już w zeszłym sezonie grojki powszechnie testowały kaloszy na odporność....

 • elika77

  Oceniono 5 razy 1

  Tytuł na głównej: "Absurdalna decyzja. Kaka z czerwoną, śmiał się i próbował bronić nawet zaatakowany rywal."
  Po jakiemu to? Na pewno nie po polsku.

 • nietyp

  0

  "System próbę generalną przejdzie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji."

  Testowany system w Rosji b

 • clemek

  0

  Sędzia mało r...

 • klawiatura1979

  Oceniono 6 razy -2

  "redaktorki sportowe" już nigdy się nie nauczą pisać poprawnie nazwiska (pseudonimu) tego piłkarza, pomimo, iż wielokrotnie w przeszłości zwracałem im na to uwagę. No ale przecież pozjadali już wszystkie rozumy...
  Więc jeszcze raz, matołki, aż zrozumiecie:
  Apostrof na końcu pseudonimu brazylijskiego piłkarza jest tam w określonym celu: KAKA'. Za kaźdym razem kiedy go (z nie wiadomych celów - ignorancja? lenistwo?) usuwacie, robicie tym samym pozornie nieistotny acz fatalny błąd. Otóź w języki portugalskim Caca (czyt. "kaka") znaczy tyle co... kupa. Aby więc uniknąć śmieszności i automatycznych skojarzeń fekalnych, piłkarz upewnił się, że jego pseudonim na koszulce zawsze będzie napisany poprawnie, czyli właśnie z tym niepozornym, acz niezwykle ważnym apostrofem na końcu wyrazu. Sygnalizuje on również poprawną wymowę tego wyrazu: z akcentem na ostatnią sylabę: kaKa'.
  KAKA', nie KAKA! Zrozumieliście?:)
  Nie dziękujcie - nauczcie się w końcu, bo wstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX