Liverpool chce "nowego Ronaldinho". Luan Vieira może trafić do the Reds

Szefowie Liverpoolu cały czas liczą się z tym, że ich klub w tym oknie transferowym może opuścić Philippe Coutinho. Właściciele angielskiej drużyny znaleźli już jego następcę - Luana Vieirę z Gremio Porto Alegre, zwanego "nowym Ronaldinho".

Luan Vieira to środkowy pomocnik ofensywny, charakterystyką gry przypominający Ronaldinho. Jego umiejętności rozegrania oraz zdolności techniczne sprawiły, że piłkarz pochodzący z São José do Rio Preto jest porównywany do legendy brazylijskiej piłki. 

24-latek w obecnym sezonie ligi brazylijskiej zagrał w 15 spotkaniach, w których strzelił 6 goli i zaliczył 5 asyst, dodatkowo Vieira dołożył pięć trafień w siedmiu spotkaniach Copa Libertadores.

Temat transferu wychowanka Tanabi Esporte Clube do Liverpoolu po raz pierwszy pojawił się w maju. Wtedy szefowie Liverpoolu nie zdecydowali się jednak na zakup piłkarza. Obecna sytuacja, w której możliwe jest odejście Philippe Coutinho sprawiła jednak, że angielski klub ponownie zwrócił uwagę na Vieirę, a wysłannicy 4. klubu minionego sezonu Premier League polecieli już do Brazylii aby obserwować zawodnika.

Zainteresowanie Luanem Vieirą w Europie jest bardzo duże. Dotychczas największe konkrety padły ze strony rosyjskiego Spartaka Moskwa, który zaoferował za pomocnika 20 milionów euro.

Więcej o: