Czerwiński przejdzie operację. Legia traci obrońcę, a Michał Pazdan szanse na transfer

Jakub Czerwiński ma uszkodzone więzadło strzałkowo-piszczelowe i będzie musiał przejść operację. Taką informację na konferencji prasowej przekazał dziennikarzom Jacek Magiera, szkoleniowiec mistrzów Polski. To oznacza, że o zagranicznym transferze może zapomnieć Michał Pazdan.

Środkowy obrońca wróci do gry najwcześniej za trzy miesiące. Wszystko przez uraz, którego Czerwiński doznał w meczu Pucharu Polski z Wisłą Puławy. 26-letni piłkarz będzie musiał przejść operację. - To nieprzyjemna sytuacja, bo Kuba był  ostatnio w dobrej formie - przyznał na konferencji prasowej Jacek Magiera.

Szkoleniowiec mistrzów Polski przeanalizował, przy okazji, kto może zastąpić Czerwińskiego w składzie Legii Warszawa. - Mamy dwóch zawodników na tę pozycję (Michała Pazdana i Macieja Dąbrowskiego - red.). Jest też Mateusz Żyro, który w przyszłości będzie mógł z powodzeniem występować jako środkowy obrońca. Obecnie jest jednak za młody, żeby oczekiwać od niego gry w pierwszym zespole - zaznaczył Magiera.

Kontuzja Jakuba Czerwińskiego może oznaczać koniec marzeń o zagranicznym transferze Michała Pazdana. Reprezentant Polski miał wyjechać do mocniejszej ligi, a cały czas jest w Legii. Z informacji Sport.pl wynika, że warszawski klub, w tym momencie, ofert za Pazdana nie ma. Letnie okno transferowe zamyka się 31 sierpnia. Czasu na znalezienie nowego klubu nie brakuje, ale w tej sytuacji Legia zrobi wszystko, żeby zatrzymać reprezentanta Polski w Warszawie.

Zobacz wideo