Cristiano Ronaldo będzie gotowy na mecz o Superpuchar UEFA

Trener Realu Madryt, Zinedine Zidane, zapewnił, że Cristiano Ronaldo będzie gotowy na wtorkowy mecz o Superpuchar UEFA. Spotkanie odbędzie się w macedońskim Skopje, a rywalem "Królewskich" będzie Manchester United.

Cristiano Ronaldo dostał urlop po zakończeniu czerwcowego Pucharu Konfederacji. Portugalczyk nie wziął udziału w tournee Realu po Stanach Zjednoczonych, wątpliwy był także jego występ w meczu o Superpuchar UEFA. Zinedine Zidane zapewnił jednak, że jego podopieczny trenuje już na pełnych obrotach i będzie gotowy do gry.

- Wokół Cristano było ostatnio wiele hałasu, ale on pozostaje spokojny. Jestem pod wrażeniem, że pod względem fizycznym jest w takiej samej dyspozycji jak w finale Ligi Mistrzów. Tylko to nas teraz interesuje. Trenuje z nami, a to oznacza, że jest gotowy do gry – powiedział na konferencji prasowej „Zizou”.

Wtorkowe starcie będzie szczególnie ważne dla Ronaldo, ponieważ Manchester United był jego klubem w latach 2003-2009. Portugalczyk miał już okazję mierzyć się z „Czerwonymi Diabłami” – cztery lata temu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Real wygrał wtedy w dwumeczu 3:2, a Ronaldo wpisał się na listę strzelców w obu spotkaniach.

MŚ w lekkoatletyce. Majewski: Myślimy nad taką imprezą w naszym kraju