Barcelona pokonała Chapecoense w meczu o Puchar Joana Gampera

W meczu o Puchar Joana Gampera FC Barcelona pokonała Chapecoense (5-0), z którym zmierzyła się chcąc uhonorować pamięć ofiar tragicznej katastrofy lotniczej, w której zginęli piłkarze brazylijskiego klubu.

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku w okolicach kolumbijskiego Medelin doszło do katastrofy lotniczej z udziałem brazylijskiego klubu Chapecoense. Z 77 osób, które były na pokładzie, przeżyło jedynie sześciu uczestników lotu. Życie stracili niemal wszyscy członkowie zespołu.

Chapecoense otrzymało wsparcie od wielu europejskich drużyn, które wciąż nie zapominają o tym co spotkało klub dotknięty katastrofą. FC Barcelona chcąc uczcić pamięć ofiar zaprosiła brazylijski zespół do meczu o Puchar Joana Gampera.

Widowisko było jednak bardzo jednostronne. Piłkarze Ernesto Valverde na boisku nie dali gościom szans i pewnie pokonali ich 5-0. Bramki dla katalońskiego zespołu zdobyli Gerard Deulofeu, Sergio Busquets, Leo Messi, Luis Suarez oraz Denis Suarez.

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam":Pan Watzke, jeszcze w emocjach, na boisku, powiedział mi: do żadnego Realu cię nie puszczę, przedłużamy kontrakt.