Goście weselni na ślubie Messiego mieli wesprzeć fundację. Uzbierali niecałe 10 tysięcy euro

Lionel Messi i Antonella Roccuzzo niedawno wzięli ślub. Para młoda poprosiła, by w ramach prezentów ślubnych goście wpłacali darowizny na fundację Messiego. Zebrano zaskakująco niską kwotę.

Pod koniec czerwca odbyło się jedno z najgłośniejszych wesel w tym roku. Lionel Messi i jego wybranka Antonella Roccuzzo wzięli ślub w argentyńskim Rosario, mieście rodzinnym Messiego. Na ślub i zabawę weselną przyjechało 260 gości z całego świata. M.in. Carles Puyol, Luis Suarez, Xavi Hernandez, Angela di Maria, Neymar, Gerard Pique, Cesc Fabregas, Ezequiel Lavezzi, Sergio Aguero i wielu innych.

Para młoda poprosiła, by w ramach prezentów ślubnych goście wpłacali darowizny na fundację Lionela Messiego. Fundacja prowadzona jest w celu realizacji zadań społecznych, zarówno na terenie Argentyny, jak i na całym świecie. Pomaga w spełnieniu marzeń dzieci pochodzących z całego świata.

Kwota, którą zebrała fundacja nie powala. Przy możliwościach finansowych tylu gości, z których większość to milionerzy, udało się uzbierać... jedynie 9562 euro!

Jak podaje hiszpańska Marca, tuż po weselu Gerard Pique przegrał w jednym z kasyn 11 tysięcy euro...

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA