Transfery. Diego Costa chce odejść z Chelsea. Szykuje się wielki powrót?

Ricardo Cardoso, prawnik napastnika Chelsea Londyn, Diego Costy, powiedział, że piłkarz poprosi swój klub o transfer. Bardzo prawdopodobny jest powrót 28-latka do Atletico Madryt.

Ewentualny transfer Costy wiąże się z przyjściem do Chelsea jego rodaka, Alvaro Moraty. Szkoleniowiec "The Blues", Antonio Conte, będzie ponoć stawiał na nowy nabytek, dlatego Costa nie będzie już odgrywać kluczowej roli w zespole. Piłkarz nie jest z tego zadowolony, dlatego niebawem ma złożyć formalną prośbę o pozwolenie na transfer.

Najbardziej realnym scenariuszem jest jego powrót do Atletico Madryt. "Rojiblancos" mają jednak nałożony zakaz transferowy, dlatego mogliby przeprowadzić transfer dopiero za pół roku. Costa musiałby więc przez ten czas grać w innym klubie, podobnie jak Vitolo, który póki co będzie na wypożyczeniu w Las Palmas.

Diego Costa przeszedł do Chelsea w 2014 roku. Jego pobyt w Londynie jest bardzo udany - zdobył z zespołem dwa mistrzostwa Anglii i Puchar Ligi. Zagrał w 120 spotkaniach, w których zdobył 58 bramek.

El. Ligi Europy. Została tylko Legia. A gra na poważnie jeszcze się nie zaczęła