Oficjalnie: Neymar podpisał kontrakt z PSG! Rekordowy transfer stał się faktem

Niezwykle długo trwała saga z transferem Neymara z Barcelony do Paris Saint Germain, ale wreszcie znalazła swój szczęśliwy koniec. Paryski klub potwierdził podpisanie kontraktu przez brazylijskiego gwiazdora. Neymar kosztował dokładnie 222 miliony euro.

W czwartkowe popołudnie Barcelona poinformowała, że przedstawiciele Neymara wykonali przelew i Brazylijczyk stał się wolnym piłkarzem. Kilka godzin później PSG potwierdziło podpisanie kontraktu z brazylijskim gwiazdorem. 

Neymar podpisał pięcioletnią umowę i na jej mocy zarobi 225 milionów euro, co uczyni go najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

- Odkąd przyjechałem do Europy PSG, było jedną z najbardziej konkurencyjnych i ambitnych drużyn. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc nowej drużynie. Chce się rozwijać i przynieść jak najwięcej radości kibicom PSG - mówi Neymar cytowany przez 101greatgoals.com

PSG zapowiedziało, że konferencja prasowa z Neymarem odbędzie się w piątek o godzinie 13:30, prezentacja o 15:45. Początkowo planowano prezentację pod wieżą Eiffla, ale Paryżanie zrezygnowali z tego pomysłu z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. 

Transfer Neymara to największa transakcja w historii piłki nożnej. Dotychczas najwyższym transferem było kupienie Paula Pogby, który przeszedł z Juventusu do Manchesteru United za 105 mln euro.

Więcej o: