Javier Pastore chce oddać swój numer Neymarowi

Przenosiny Neymara do Paris Saint-Germain wydają się być już jedynie kwestią czasu po tym, jak Barcelona potwierdziła oficjalnie, że piłkarz zapowiedział chęć opuszczenia katalońskiego klubu latem. Piłkarze PSG zamierzają ciepło przywitać nowego kolegę w zespole.

Jak poinformowała rozgłośnia radiowa Cadena SER, Javier Pastore, który w Paryżu gra od 2011 roku, zapowiedział prezesowi Nasserowi Al-Khelaifiemu, że zamierza oddać swój numer na koszulce Neymarowi. Brazylijczyk w nowym klubie będzie zatem prawdopodobnie występował z "dziesiątką".

- W ramach powitania oddam mu swój numer. Chcę, żeby od samego początku czuł się tutaj szczęśliwy i żebyśmy razem wygrali Ligę Mistrzów. Ma moje pełne wsparcie we wszystkim - przekazał Pastore dyrektorowi sportowemu PSG Antero Henrique oraz prezesowi Al-Khelaifiemu.

Rekordowa pensja

Jak informuje BBC, Neymar na mocy pięcioletniej umowy dostanie w Paryżu 225 milionów euro, co uczyni go najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Piłkarz wciąż nie jest jeszcze oficjalnie zawodnikiem PSG, ale transfer powinien zostać wkrótce sfinalizowany. Wicemistrzowie Francji za gwiazdora Barcelony zapłacą 222 mln euro, tyle wynosi klauzula wykupu Neymara, jaką ten ma zapisaną w kontrakcie podpisanym w zeszłym roku z Barceloną.

Spekuluje się, że głównym powodem, dla którego skrzydłowy opuszcza Katalonię, nie są jednak pieniądze, a ambicja. Zawodnik chce wyjść z cienia Messiego i być w Paryżu liderem, którym w Barcelonie jeszcze przez wiele lat nie zostanie. - Nie może być tutaj protagonistą, bo najlepszy zawsze będzie Messi - przyznał kilka dni temu na konferencji prasowej obrońca Blaugrany Gerard Pique.

Neymar do Barcelony przeszedł w 2013 roku z Santosu. Z katalońskim klubem na krajowym podwórku dwukrotnie zdobył mistrzostwo, trzy razy triumfował w Pucharze Króla, a także raz w Superpucharze. Oprócz tego wygrał Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata.

Neymar coraz bliżej transferu do PSG

Więcej o: