Transfery. Jakub Błaszczykowski zagra w Hiszpanii?

Od dłuższego czasu spekuluje się, że Jakub Błaszczykowski opuści swój dotychczasowy klub, VfL Wolfsburg. Pojawił się nowy kierunek dla pomocnika reprezentacji Polski - może dołączyć do drużyny Primera Division, Levante UD.

Błaszczykowski nie może zaliczyć minionego sezonu do udanych, podobnie jak cały Wolfsburg. Drużyna ledwo utrzymała się w Bundeslidze, przez co władze chcą odnowić skład. W związku z tym mówi się o odejściu polskiego piłkarza, który od pewnego czasu regularnie siada na ławce rezerwowych.

Wolfsburgowi zależy na ściągnięciu zawodnika Levante UD, Jasona. Jak poinformowała "Marca", hiszpański klub odrzucił pierwotną, 5-milionową ofertę i zaproponował nowe rozwiązanie. Żąda dwukrotnie większej sumy i jednocześnie dorzucenia Błaszczykowskiego.

Ewentualne przenosiny do Hiszpanii byłyby niemałą niespodzianką. Wiadomo, że 31-latek najlepiej czuje się w Niemczech i najchętniej by tam pozostał. Wcześniej występował m.in w Borussii Dortmund.

Oprócz Levante chęć sprowadzenia piłkarza wyrażały także zespoły z amerykańskiej ligi MLS oraz polskiej Ekstraklasy. Mówiło się m.in. o Lechii Gdańsk czy Legii Warszawa.

El. MŚ 2018. Polska - Rumunia 3:1. Lewandowski: "Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok ku Rosji"

Więcej o: