Bundesliga. Świetny gest Borussii Dortmund. Klub sfinansuje studia kontuzjowanemu zawodnikowi

Dario Scuderi, który w zeszłym sezonie w meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund i Legią Warszawa doznał bardzo poważnej kontuzji nie wróci już na boisko. 19-latek chce rozpocząć studia i zwrócił się do władz swojego klubu z prośbą o pomoc.

W ubiegłym sezonie w meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund i Legią Warszawa Dario Scuderi doznał makabrycznej kontuzji. Młody Włoch niefortunnie wykonał wślizg, a jego noga wygięła się w bardzo nienaturalny sposób, czego efektem było zerwanie wszystkich więzadeł w lewym kolanie oraz uszkodzenie łąkotki. 

Początkowo istniało ryzyko, że piłkarz nie odzyska już pełnej sprawności w kolanie, a o powrocie do profesjonalnej piłki nie było mowy już od samego początku. Scuderi podjął żmudną i trudną walkę, przeszedł osiem operacji i powoli wraca do zdrowia, o grze może jednak zapomnieć. 19-latek zdecydował się na wybranie alternatywnej ścieżki zawodowej i rozpoczęcie studiów na kierunku zarządzanie sportem.

Scuderi miał jednak problem ze znalezieniem środków na rozpoczęcie edukacji i zwrócił się z prośbą o pożyczkę do szefów Borussii Dortmund. Hans-Joachim Watzke na zachowanie gracza zareagował bardzo pozytywnie, dotrzymując obietnicy tego, że młody zawodnik mimo kontuzji nie musi się martwić o swoją przyszłość. Szefowie BVB postanowili w całości sfinansować studia 19-latka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA