Zlatan Ibrahimović może wrócić do Milanu

Wciąż nie wiadomo, gdzie w nadchodzącym sezonie zagra Zlatan Ibrahimović. Szwedzki napastnik może skorzystać z kilku ofert, m.in. Milanu.

Zlatan Ibrahimović cały czas przechodzi proces rehabilitacji po tym, jak kilka miesięcy temu podczas meczu Manchesteru United zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Szwed będzie wyłączony z gry prawdopodobnie do końca roku. Mimo urazu, zawodnikiem zainteresowanych jest bardzo wiele klubów.

Ameryka musi poczekać

W ostatnim czasie bardzo dużo mówiło się o tym, że 35-latka chciały pozyskać kluby amerykańskie, ale na razie Ibrahimovicia interesuje jedynie gra w Europie, co potwierdzają słowa prezesa Los Angeles Galaxy.

- Mamy niesamowitą relację ze Zlatanem i jego agentem. On kocha nasz klub, kocha Los Angeles [...] Jesteśmy nim zainteresowani, choć na razie on chce zostać w Europie - mówi Chris Klein. 

Powrót do Włoch oznacza obniżkę zarobków

Teraz przed Zlatanem pojawiła się nowa, bardzo ciekawa możliwość. Zawodnikiem zainteresowani są bowiem właściciele Milanu, którzy już od jakiegoś czasu zapowiadali, że chcą pozyskać napastnika z głośnym nazwiskiem. Sam Ibrahimović również pozytywnie zapatruje się na powrót do Włoch, gdzie w latach 2004-2006 grał w Juventusie, następnie przez 3 sezony był graczem Interu, a w latach 2010-2012 był zawodnikiem właśnie Milanu.

W przypadku podpisania kontraktu z Milanem - nad czym według informacji włoskich mediów pracuje już agent zawodnika, Mino Raiola - problemem może być kwestia zarobków Ibrahimovicia. Szwedzki piłkarz za sezon gry w Manchesterze otrzymał aż 19 milionów funtów, z pewnością podobną sumę Zlatan zarobił w czasie gry dla Paris Saint-Germain. Właściciele Rossoneri mogliby mu zaproponować jedynie około 5 milionów euro rocznie, a więc niemal cztery razy mniej.

Manchester dopiero w przyszłym roku

Jeszcze kilka tygodni temu w mediach pojawiały się informacje o tym, że szefowie Manchesteru United nie zdecydują się przedłużyć umowy z doświadczonym snajperem, teraz jednak taka opcja wchodzi w grę. 

Jose Mourinho wraz ze swoim sztabem szkoleniowym bacznie przygląda się postępom w rehabilitacji piłkarza. Portugalski menedżer przyznaje jednak, że do podpisania kontraktu doszłoby prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy Ibrahimović będzie w pełni zdrowia, co oznacza, że szwedzki piłkarz jeszcze przez niemal pół roku byłby wolnym zawodnikiem.

Więcej o: