Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Patryk Lipski może trafić do Chorwacji

Patryk Lipski może trafić do Chorwacji. Młodzieżowym reprezentantem Polski, który od trzech miesięcy jest wolnym zawodnikiem zainteresowany jest klub HNK Rijeka.

Patryk Lipski pozostaje wolnym zawodnikiem od maja. Młody piłkarz rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów ze względu na zaległości finansowe śląskiego klubu. Od tamtej pory piłkarz nie znalazł nowego pracodawcy. 23-latek liczył na to, że dobry występ na młodzieżowym Euro w Polsce pozwoli mu zwrócić na siebie uwagę mocnych klubów, tak się jednak nie stało. 

Teraz, według informacji chorwackich mediów Lipski jest bardzo bliski podpisania kontraktu z HNK Rijeka. Rozmowy pomiędzy zawodnikiem i klubem znajdują się podobno w finałowej fazie, chociaż zawarcie umowy nie jest jeszcze pewne. 

Zdaniem chorwackich dziennikarzy Patryk Lipski był widziany na trybunach podczas spotkania Rijeki z NK Rudes. Drużyna prowadzona przez Matjaza Keka po tym, jak w ubiegłym sezonie wywalczyła sensacyjne mistrzostwo kraju teraz również nie zwalnia tempa i przewodzi ligowej tabeli.

HNK to jednak nie jedyny zainteresowany Lipskim klub. W mediach pojawiały się ostatnio informacje o tym, że młodego Polaka chcą m.in. Anderlecht, Tuluza, Lechia Gdańsk, a także Werder Brema. W przypadku transferu do Niemiec w grę wchodziło jednak automatyczne wypożyczenie do Korony Kielce, czego 23-latek chciał uniknąć.