Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fantastyczny debiut Lukasa Podolskiego w Japonii

Lukas Podolski zadebiutował w japońskim zespole Vissel Kobe. Były reprezentant Niemiec zdobył dwie bramki w wygranym 3-1 meczu ligowym z Omiya Ardija.

- Nie mogę się doczekać debiutu na własnym boisku przy pełnych trybunach - taki wpis w mediach społecznościowych zamieścił kilka dni temu Lukas Podolski. Doświadczony zawodnik zgodnie z zapowiedziami i oczekiwaniami kibiców wyszedł na boisku w podstawowym składzie w meczu ligowym i zaliczył fantastyczny debiut. 

Piłkarz urodzony w Gliwicach zagrał od początku spotkania 19. kolejki japońskiej J-League, w której jego Vissel Kobe podejmowało na własnym boisku drużynę Omiya Ardija. 32-latek zagrał bardzo dobrze i dwa razy wpisał się na listę strzelców. Pierwszy mecz Podolskiego w barwach drużyny prowadzonej przez brazylijskiego szkoleniowca Nelsinho oglądało niemal 20 tysięcy kibiców. 

Lukas Podolski do Japonii trafił z tureckiego Galatasaray. Szefowie japońskiej drużyny zapłacili za 130-krotnego reprezentanta Niemiec 2,5 miliona euro. W obecnym sezonie Vissel Kobe zajmuje 9. miejsce w tabeli ligi japońskiej.