Robert Lewandowski na liście najbardziej pożądanych napastników na świecie

Angielski dziennik "The Telegraph" sporządził listę 20 najbardziej pożądanych napastników na świecie. W zestawieniu znalazł się Robert Lewandowski, którego brytyjscy dziennikarze wycenili na 100 milionów funtów.

Pod względem wyceny Robert Lewandowski w rankingu "The Telegraph" znalazł się na ósmej pozycji. Reprezentanta Polski wyprzedzili  Paulo Dybala (107 mln), Harry Kane (110 mln), Cristiano Ronaldo (120 mln), Luis Suarez (140 mln), Kylian Mbappe (160 mln), Neymar (200 mln) i Lionel Messi (220 mln).

"Archetyp środkowego napastnika. Duży, silny, dobry w powietrzu i grający obunóż. Myślisz o Zlatanie Ibrahimoviciu, ale on jest siedem lat młodszy. Innymi słowy, reprezentant Polski ma swój czas. Słychać, że jego frustracja w Bawarii pogłębia się, ale Bayern nie chce go stracić i może zażądać dużej kwoty" - tak angielscy dziennikarze uzasadnili umieszczenie Lewandowskiego w rankingu. 

29-latek najprawdopodobniej pozostanie w Bayernie Monachium na najbliższy sezon. Niewykluczone jest jednak, że temat jego ewentualnego transferu do Realu Madryt lub jednego z klubów Premier League wróci w jednym z kolejnych okienek transferowych.

Więcej o: