Transfery. Chelsea chce pozyskać Renato Sanchesa

Chelsea Londyn wciąż poszukuje wzmocnień przed startem nowego sezonu Premier League. Mistrzowie Anglii są zainteresowani Renato Sanchesem z Bayernu Monachium.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że Renato Sanches może odejść z Bayernu Monachium. Utalentowany Portugalczyk nie ma na razie szansy na grę w pierwszym składzie mistrzów Niemiec i bardzo prawdopodobne jest to, że uda się on na wypożyczenie. 

Według angielskich mediów Antonio Conte rozmawiał już z prezesem Bayernu Monachium, Karlem-Heinzem Rummenigge na temat możliwości pozyskania piłkarza. Szef bawarskiego klubu przyznał jednak otwarcie, że transfer definitywny nie wchodzi w grę i możliwe jest tylko wypożyczenie 19-latka. - Prawie na pewno pozwolimy mu odejść na wypożyczenie. Wciąż liczymy na niego - powiedział Rummenigge.

Chelsea to jednak nie jedyny klub chętny na pozyskanie reprezentanta Portugalii. Usługami Sanchesa zainteresowanych jest wiele europejskich zespołów. - Jest co najmniej dziesięć drużyn, które chciałyby pozyskać Portugalczyka. Conte poprosił o informacje o nim po wtorkowym meczu. Sanches może zrobić różnice na boisku - dodał prezes Bayernu.  

Renato Sanches do Bayernu trafił w zeszłym sezonie po tym, jak bardzo dobrze zaprezentował się na Euro 2016. W ekipie mistrzów Niemiec na razie jednak zawiódł, głównie był rezerwowym i rozegrał zaledwie 17 spotkań w Bundeslidze.

Więcej o: