Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Dwóch kluczowych zawodników Jagiellonii coraz bliżej odejścia

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych dni dwóch kluczowych zawodników opuści Jagiellonię Białystok. Jacek Góralski zostanie nowym piłkarzem Łudogorca Razgrad, a Przemysław Frankowski najprawdopodobniej odejdzie do francuskiego Caen - podaje "Przegląd Sportowy".

Według informacji "Przeglądu Sportowego" w przyszłym tygodniu dwóch bardzo ważnych piłkarzy najprawdopodobniej odejdzie z Jagiellonii Białystok. Jacek Góralski ma zostać nowym zawodnikiem bułgarskiego Łudogorca Rzagrad, natomiast Przemysław Frankowski może przenieść się do Caen. 

Za Góralskiego szefowie Jagiellonii mogą otrzymać nawet 2 miliony euro. Dla klubu z Podlasia jest to kwota ogromna, szczególnie biorąc pod uwagę to, że białostoczanie w 2015 roku pozyskali 24-latka za 300 tysięcy złotych z Wisły Płock

- Taki sezon, jaki jest za mną, powoduje, że człowiek myśli o kroku dalej. To być może najlepszy moment na transfer - mówił niedawno Góralski w rozmowie z "Polsatem Sport".

Nieco mniej wicemistrzowie Polski zarobią na sprzedaży pomocnika dwa lata młodszego od Góralskiego - Przemysława Frankowskiego. Młodzieżowy reprezentanta Polski może odejść do Francji za około milion euro. Warto zauważyć, że szefowie Jagiellonii odrzucili już dwie oferty Caen.

Wszystko wskazuje na to, że jeżeli transfer Frankowskiego dojdzie do skutku, nowym piłkarzem Jagiellonii zostanie Robert Pich ze Śląska Wrocław. Słowak ma zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego, która wynosi zaledwie 150 tysięcy euro, po dwóch dochodowych sprzedażach nie powinna być ona problemem dla właścicieli klubu z Białegostoku