Krzywicki zaoferował się rywalowi Arki Gdynia w Lidze Europy

Marcin Krzywicki, który zaledwie kilka dni temu zapowiedział zakończenie piłkarskiej kariery, zaoferował się duńskiemu FC Midtjylland, rywalowi Arki Gdynia w eliminacjach do Ligi Europy. Piłkarz propozycję złożył za pośrednictwem twittera.

W sezonie 2016/2017 był piłkarzem Widzewa Łódź. W poprzednich latach reprezentował m.in. barwy Cracovii, Zawiszy Bydgoszcz i Wisły Płock.

12 lipca tego roku Krzywicki oficjalnie ogłosił zakończenie kariery, ale dwa tygodnie później w formie żartu zaoferował swoje usługi FC Midtjylland. Duńczycy są rywalem Arki w 3. rundzie eliminacyjnej LE, a tak się składa, że napastnikowi z Bydgoszczy zawsze dobrze grało się przeciwko zespołowi z Trójmiasta. Łącznie gdynianom Krzywicki strzelił pięć goli.

Przed pierwszym spotkaniem obu drużyn, które rozegrano w czwartek, Krzywicki przypomniał o swojej passie w meczach z Arką działaczom Midtjylland. - Jestem wolnym zawodnikiem. Mogę zatrzymać Arkę, jeśli chcecie - napisał na twitterze, wklejając zdjęcie ze swoimi statystykami w meczach przeciwko arkowcom.

Ostatecznie Duńczycy mogą żałować, że nie skorzystali z propozycji Krzywickiego. W Gdyni Midtjylland sensacyjnie uległo zdobywcom Pucharu Polski 2:3. Mecz rewanżowy zaplanowano na 3 sierpnia.

El. LE. Lech zremisował z Utrechtem, Arka Gdynia pokonała Midtjylland

Więcej o: