Ekstraklasa. Pich może zamienić Śląsk Wrocław na Jagiellonię Białystok

Robert Pich już niebawem może przenieść się do Jagiellonii Białystok. Szefowie klubu z Podlasia zamierzają skorzystać z niskiej kwoty odstępnego zapisanej w kontrakcie zawodnika - informuje "Przegląd Sportowy".

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" jeden z podstawowych zawodników Śląska Wrocław w ubiegłym sezonie - Robert Pich, jest bardzo bliski odejścia z klubu. Słowacki skrzydłowy pomimo tego, że w poprzedniej kampanii ligowej stanowił o sile wrocławskiego zespołu, teraz może mieć problemy z regularną grą. Wszystko to przez sprowadzenie Jakuba Koseckiego i Michała Maka, którzy są poważnymi kandydatami do gry w pierwszej jedenastce drużyny Jana Urbana.

Pich od kilkunastu dni rozważa możliwość odejścia ze Śląska, co nie powinno być trudne, ponieważ kwota odstępnego zapisana w jego kontrakcie wynosi zaledwie 100 tysięcy euro. Taka suma za 28-latka, który po powrocie z 2. Bundesligi rozegrał w zeszłym sezonie 17 spotkań w Ekstraklasie, nie powinna odstraszyć potencjalnego nabywcy, którym ma być Jagiellonia Białystok

Szefowie wicemistrzów Polski mają świadomość, że w obecnym oknie transferowym z klubu mogą jeszcze odejść Fedor Cernych oraz Przemysław Frankowski i szukają dla nich następców. Dodatkowo trener Ireneusz Mamrot potrzebuje doświadczonego ligowca do składu, po tym jak zespół opuścił m.in. Konstantin Wassiljew. Robert Pich wpisuje się więc idealnie w aktualne wymagania transferowe Jagiellonii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.