Bundesliga. Miroslav Klose może wrócić do Bayernu Monachium

Szefowie Bayernu Monachium cały czas poszukują nowego dyrektora sportowego swojego klubu. Zdaniem dziennika "Bild", jednym z faworytów do objęcia tej posady jest Miroslav Klose.

Wakat na stanowisku dyrektora sportowego Bayernu powstał rok temu, kiedy z pełnienia tej funkcji zrezygnował Matthias Sammer. Od tamtej pory w gronie potencjalnych kandydatów do zastąpienia Sammera wymieniało się, m.in. Olivera Kahna, Philippa Lahma i Maxa Eberla. Żaden z wymienionej trójki nie dogadał się jednak z właścicielami mistrzów Niemiec. 

Jak informuje "Bild", teraz faworytem do otrzymania posady dyrektora sportowego jest były napastnik Bawarczyków, Miroslav Klose. 39-latek urodzony w Opolu spełnia oczekiwania szefów Bayernu - Uliego Hoenessa oraz Karla-Heinza Rummenigge, którzy szukają zaufanej osoby, chcącej stronić od rozgłosu i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. 

Klose, który w przeszłości przez 4 lata był zawodnikiem monachijskiego klubu, wciąż pozostaje w bardzo dobrym kontakcie z osobami decyzyjnymi w Bayernie, a dodatkowo ma dobry kontakt z niektórymi piłkarzami zespołu. To sprawia, że właściciele najlepszej drużyny minionego sezonu Bundesligi uważają, że 137-krotny reprezentant Niemiec będzie idealnym pośrednikiem pomiędzy zawodnikami a sztabem szkoleniowym i zarządem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.