Marca: Real osiągnął porozumienie z Monaco. Transfer Mbappe coraz bliżej

Z doniesień dziennika "Marca", zwykle dobrze poinformowanego w kwestiach związanych z Realem Madryt, wynika, że Królewscy zapewnili sobie transfer Kyliana Mbappe z AS Monaco.

Jeśli wierzyć "Marce", Real za piłkarza zapłaci 160 mln euro, a dzięki zapisanym w porozumieniu bonusom kwota transferu może finalnie wzrosnąć do nawet 190 mln. Sam Mbappe ma podpisać z mistrzami Hiszpanii sześcioletni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał 7 mln rocznie.

Negocjacje nabrały tempa po sprzedaży do Chelsea Alvaro Moraty. Na odejściu Hiszpana Królewscy zarobili 80 mln euro, które przeznaczą na częściowe pokrycie kosztów sprowadzenia napastnika Monaco. Działacze Realu wierzą, że Mbappe może rozbić ofensywy tercet składający się z Cristiano Ronaldo, Garetha Bale'a i Karima Benzemy.

Sky Sports dementuje

To, czy porozumienie rzeczywiście zostało osiągnięte, stanęło jednak pod znakiem zapytania po publikacji Sky Sports. Zdaniem serwisu przedstawiciele klubu z Księstwa mieli zaprzeczyć, jakoby w sprawie transferu Mbappe do Realu wydarzył się jakikolwiek przełom.

Mbappe jest objawieniem sezonu 2016/2017. Zaledwie 18-letni Francuz rozegrał 44 spotkania, w których zdobył 26 bramek i zanotował 14 asyst. Z Monaco sięgnął po mistrzostwo kraju, kończąc trwającą od lat dominację Paris Saint-Germain, a w Lidze Mistrzów jego zespół sensacyjnie dotarł aż do półfinału. Świetna gra w klubie zaowocowała również debiutem w drużynie narodowej.

Neymar coraz bliżej transferu do PSG

Więcej o: