Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Renato Sanches może trafić do Manchesteru. Ancelotti potwierdza

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się transfer Renato Sanchesa do Manchesteru United. Zainteresowanie portugalskim pomocnikiem potwierdził trener Bayernu Monachium - Carlo Ancelotti.

Renato Sanches z przenosinami do Manchesteru łączony jest już od dłuższego czasu. Pomocnik, który był jednym z największych objawień Euro 2016, na którym strzelił gola Polsce, nie spełnił oczekiwań sztabu szkoleniowego oraz szefów Bayernu, którzy zapłacili za niego Benfice 35 milionów euro. 19-latek we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 25 meczach, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców, a także nie zanotował ani jednej asysty. To sprawiło, że młody piłkarz w hierarchii opiekuna mistrzów Niemiec znalazł się bardzo nisko i raczej nie może on liczyć na poprawę sytuacji w nadchodzącym sezonie. 

Złą sytuację swojego rodaka w Bayernie postanowił wykorzystać Jose Mourinh

o. Portugalski szkoleniowiec Manchesteru United liczy na to, że uda mu się wypożyczyć Sanchesa na najbliższy sezon i w ewentualnej umowie zawrzeć opcję pierwokupu. 

Możliwość transferu potwierdził trener Bayernu Carlo Ancelotti. "W tym momencie Renato nie trenuje z nami. Musimy podjąć decyzję. Jego odejście jest możliwe, ale istnieje również szansa na to, że pozostanie on z nami na kolejny sezon" - powiedział 58-letni szkoleniowiec cytowany przez portal "101greatgoals.com".

Więcej o: