Diego Forlan, król strzelców MŚ w 2010 roku zagra w Polsce?!

Diego Forlan, najlepszy piłkarz mistrzostw świata w 2010 roku i król strzelców imprezy w Republice Południowej Afryki miał propozycję gry w LOTTO Ekstraklasie - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".

To byłaby prawdziwa sensacja. Diego Forlan, była gwiazda reprezentacji Urugwaju mógł trafić do LOTTO Ekstraklasy. Jeden z klubów polskiej ligi złożył 38-letniemu napastnikowi ofertę kontraktu, ale zarobki wysokości 100 tysięcy euro rocznie nie satysfakcjonowały Forlana.

Urugwajski napastnik spędził ostatnie pół roku w Indiach. W barwach Mumbai City zagrał  w 12 meczach, strzelił pięć goli i miał trzy asysty. Jego kontrakt wygasł z końcem czerwca i teraz może trafić do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Najpoważniejsza oferta wpłynęła z Norwegii - poinformował "Super Express", ale doświadczony napastnik nie podjął jeszcze decyzji, gdzie zagra w nowym sezonie. Pierwsza oferta z Polski została odrzucona, ale przedstawiciele Urugwajczyka nie wykluczają kolejnych rozmów z polskimi klubami.

Diego Forlan w swojej karierze grał m.in. w Manchesterze United, Villarreal CF, Atletico Madryt i Interze Mediolan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.