Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rekordowe ubezpieczenie Roberta Lewandowskiego. W przypadku kontuzji może otrzymać ponad 300 milionów

Gdyby najlepszy polski piłkarz - Robert Lewandowski doznał kontuzji, która spowodowałaby zakończenie jego kariery, mógłby on otrzymać nawet 330 milionów złotych - właśnie na tyle ubezpieczone są nogi zawodnika.

Dane związane z ubezpieczeniem Roberta Lewandowskiego zdradził dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński. Polski napastnik wykupił najdroższą polisę ubezpieczeniową, która w przypadku urazu eliminującego go z gry zapewni mu 100% wynagrodzenia zapisanego w kontrakcie.

Ubezpieczanie się na wypadek poważnych urazów to praktyka stosowana niemal przez wszystkich zawodników grających w Bundeslidze. Takie działania spowodowane są restrykcyjnymi przepisami w lidze niemieckiej, które mówią o tym, że jeśli piłkarz odnosi kontuzję, która wyłącza go z gry na więcej niż 6 tygodni, nie będzie on otrzymywał wynagrodzenia, a jedynie niecałe 3000 euro miesięcznie wypłacane przez niemiecki odpowiednik ZUS-u. 

Obecna umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do czerwca 2021 roku, na jej mocy roczne zarobki kapitana reprezentacji Polski wynoszą 20 milionów euro, a więc cały kontrakt jest wart aż 80 milionów euro. I właśnie tyle, czyli jakieś 330 milionów złotych otrzymałby 28-latek, gdyby teraz doznał urazu na tyle groźnego, że byłby zmuszony do zakończenia kariery.

Na szczęście, dotychczas Polaka kontuzje omijają szerokim łukiem. W ostatnich 4 latach z powodu drobnych urazów Lewandowski opuścił jedynie 11 spotkań, a nigdy w seniorskiej karierze nie miał przerwy dłuższej niż dwa mecze.

Więcej o:
Komentarze (8)
Rekordowe ubezpieczenie Roberta Lewandowskiego. W przypadku kontuzji może otrzymać ponad 300 milionów
Zaloguj się
 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 1 raz 1

  Cale szczęście! Bez nogi lewego NASA niewątpliwie odwoła misje na Marsa. Tam to się dopiero będzie kopało balona!

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Ja wykupilem polise na 100mln € i gdy doznałem szkody wypłącono mi 200PLN.
  Do dziś nie przyjałem wyplaconej kwoty odszkodowania.

 • hornbeam

  0

  Wycenia się takiego na miliardy €, a potem taki z kilku metrów w bramkę nie może trafić. Jeszcze inni mają mu w tym pomagać. Co za czasy!!!

 • pluciniak

  0

  A może pójść dalej i kazać wszystkim piłkarzom wykupywać obowiązkowe OC? Za spowodowanie kontuzji u innego gracza - podwyżka składki o kilkaset procent. Pazerność u grajków to rzecz powszechna, więc może by jeden z drugim czasem pomyślał, nie dostawił nogi i oszczędził zdrowie innego.

 • kamila3345

  0

  Takie ubezpieczenia powinny być obowiązkowe w Polsce od II ligi wzwyż. Co więcej firma ubezpieczeniowa mogłaby dochodzić roszczeń na drodze cywilnej od zawodnika który spowodował uraz jeżeli zrobił to umyślnie. Może tak wyeliminowanyby brutalność w polskiej piłce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX