Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Łęczna wybrał nowego prezesa. Zaskakująca decyzja

Właściciele Górnika Łęczna wybrali nowego prezesa. Następcą Artura Kapelko zostanie były piłkarz klubu - Veljko Nikitović.

Artur Kapelko przestał pełnić funkcję prezesa zarządu 17 lipca, po ośmiu latach pracy w zespole z Lubelszczyzny. Rada Nadzorcza Górnika zdecydowała, że jego następcą zostanie Veljko Nikitović, wieloletni zawodnik, a ostatnio członek zarządu klubu z Łęcznej.

- Chcę podziękować radzie nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom. Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika - powiedział Nikitović po objęciu stanowiska prezesa klubu.

Przygoda Serba z klubem z Łęcznej łącznie trwa już od 16 lat. Zawodnik po raz pierwszy do Polski trafił w 2001 roku, następnie po grze dla klubów serbskich, Nikitović wrócił do Górnika w roku 2004, a później raz jeszcze w roku 2016. Łącznie defensywny piłkarz rozegrał dla polskiej drużyny 272 mecze, w których zdobył 16 bramek i zanotował 11 asyst.