Ekstraklasa. Wisła Kraków lepsza od Pogoni Szczecin. Nieudany powrót Macieja Skorży

W pierwszej kolejce nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Wisła zaliczyła kapitalny początek spotkania. Już w 16. minucie nowy nabytek klubu, Carlitos Lopez, zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Trzy minuty później było już 2:0. Udaną akcję zakończył strzałem Petar Brlek. Jeszcze przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni, po zagraniu ręką jednego z obrońców gości. Do jedenastki podszedł Adam Gyurcso i pewnie ją wykorzystał.

W drugiej połowie oba zespoły próbowały stworzyć sytuację podbramkową, ale żaden z nich nie potrafił ponownie trafić do siatki. Wisła wygrała pierwszy mecz sezonu 2:1.

Na ławce trenerskiej Pogoni zadebiutował Maciej Skorża. Trener wrócił po dwóch latach do Ekstraklasy, lecz swojego pierwszego meczu nie będzie dobrze wspominał. Pogoń zagrała chaotycznie, bardzo niedokładnie i zasłużenie przegrała.

We wcześniejszym meczu Lechia Gdańsk pokonała bez żadnych problemów Wisłę Płock 2:0.