Lech Poznań bliski kompromitacji w el. Ligi Europy!

Lech Poznań uległ 2:3 norweskiemu FK Haugesund w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Jeszcze na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Kolejorz przegrywał 0:3.

Podopieczni Nenada Bjelicy zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań i byli w czwartek bliscy kompromitacji w europejskich pucharach.

Wynik meczu w 24. minucie otworzył Ibrahim Abdi. Skrzydłowy mimo ostrego kąta potężnym uderzeniem przy długim słupku pokonał bezradnego Matusa Putnockiego. Stracony gol nie podziałał jednak na lechitów motywująco. 120 sekund później mogło być już 2:0 dla Norwegów, ale piłka po uderzeniu Harisa Hajradinovicia trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie Lech zaczął grać lepiej i wydawało się, że bramka wyrównująca jest jedynie kwestią czasu. Zamiast trafienia na 1:1, w 70. i 73. minucie kolejne bramki zdobyli piłkarze Haugesund. Najpierw po podaniu Abdiego piłkę w siatce umieścił Hajradinović, a chwilę później Shuaibu Ibrahim podwyższył na 3:0. Na całe szczęście Lech zdołał w ostatnim kwadransie zmniejszyć rozmiary porażki dzięki trafieniom Radosława Majewskiego i Darko Jevticia.

Porażka 2:3 na wyjeździe nie jest z pewnością wynikiem wymarzonym dla Kolejorza, ale nie zamyka przed Lechem szansy na awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż odbędzie się 20 lipca w Poznaniu.

LM. Mariehamn - Legia Warszawa 0:3. "Czyli odfajkowane"