Transfery. Klub z Ligue 1 chce pozyskać piłkarza Lechii Gdańsk

Lukas Haraslin może niebawem opuścić Lechię Gdańsk. 4. klub minionego sezonu Lotto Ekstraklasy otrzymał ofertę na zakup młodzieżowego reprezentanta Słowacji od jednego z klubów francuskiej Ligue 1 - podaje "Przegląd Sportowy".

Haraslin swoją dobrą grą w lidze o raz udanym występem na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Polsce przyciągnął zainteresowanie wielu europejskich klubów. 21-latek imponował szczególnie w finałowej rundzie zeszłego sezonu Lotto Ekstraklasy, kiedy był jednym z najlepszych zawodników Lechii Gdańsk. Młody Słowak łącznie rozegrał do tej pory 46 spotkań w polskiej lidze, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 5 asyst.

Najbardziej zdeterminowani do pozyskania wychowanka Slovanu Bratysława są szefowie Dijon FCO, który w poprzednim sezonie Ligue 1 zajął 16. miejsce w lidze. Według informacji „Przeglądu Sportowego” właściciele francuskiego klubu zaoferowali Lechii ponad milion euro.

- Każdy nasz zawodnik jest na sprzedaż, jednak oferta musi być atrakcyjna – tak informację o ofercie na zakup Haraslina skomentował dyrektor sportowy Lechii Janusz Melaniuk.

Zobacz wideo
Więcej o: