Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Płock znalazła nowego trenera

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego nowym szkoleniowcem Wisły Płock zostanie Jerzy Brzęczek - informuje Tomasz Ćwiąkała.

Klub przez ostatnie dni pozostawał bez szkoleniowca po tym, jak w niejasnych okolicznościach z posadą trenera pierwszego zespołu pożegnał się Marcin Kaczmarek. Według informacji niektórych mediów do zwolnienia szkoleniowca mieli przyczynić się... piłkarze, którym nie odpowiadały metody stosowane przez 43-latka.

Wszystko wskazuje na to, że nowym opiekunem Wisły zostanie Jerzy Brzęczek – wielokrotny reprezentant Polski, który w 1992 roku zdobył z drużyną narodową srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, gdzie był kapitanem zespołu. 46-latek w swojej trenerskiej karierze prowadził dotychczas Polonię Bytom, Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk, a ostatnio GKS Katowice, gdzie po serii słabych wyników sam podał się do dymisji.

„Nafciarze” chcą zatrudnić nowego szkoleniowca w ciągu najbliższych kilku dni, ponieważ już w piątek 14 lipca rozpoczną oni zmagania ligowe. W meczu otwierającym nowy sezon Ekstraklasy Wisła zmierzy się na własnym stadionie z Lechią Gdańsk