Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowa rola Pera Mertesackera w Arsenalu. Będzie menedżerem

Niemiecki obrońca Arsenalu Londyn - Per Mertesacker, oficjalnie ogłosił, że po zakończeniu najbliższego sezonu zamierza zakończyć swoją karierę piłkarską. 32-latek nie planuje jednak opuszczać "Kanonierów" na dobre.

Piłkarz poinformował na swoim profilu na Facebooku o tym, że nadchodzący sezon będzie jego ostatnim w karierze. Mertesacker nie opuści jednak Arsenalu na dobre, ponieważ otrzyma w nim interesującą posadę. Niemiecki defensor ma bowiem zostać menedżerem akademii piłkarskiej Arsenalu, gdzie będzie odpowiedzialny za szkolenie młodych zawodników.

W tym sezonie możemy skupić się razem z drużyną na swoich zadaniach i chciałbym, żebyśmy odnieśli sukcesy na boisku. Później spróbuję ekscytującego wyzwania i mam nadzieję, że pomogę w dostarczaniu zawodników do pierwszej drużyny Arsenalu - tak swoją decyzję ogłoszoną w mediach społecznościowych skomentował sam zawodnik.

Per Mertesacker w swojej karierze występował w Hannoverze 96, Werderze Brema, a od 2011 roku jest piłkarzem "Kanonierów". Dla drużyny prowadzonej przez Arsene`a Wengera, Niemiec rozegrał 209 spotkań. Dodatkowo środkowy obrońca przez wiele lat był filarem swojej reprezentacji, w której zagrał aż 104 razy.

Najdroższa jedenastka piłkarzy pod względem transferów