Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arsenal szykuje kolejny hitowy transfer

Arsenal Londyn ogłosił niedawno, że nowym zawodnikiem zespołu został Alexandre Lacazette, który do klubu z Premier League dołączył za gigantyczną kwotę 53 milionów euro. To jednak nie koniec wielkich zakupów "Kanonierów".

Zdaniem francuskiego "L`Equipe" szefowie Arsenalu, nie poddają się w staraniach o pozyskanie Thomasa Lemara z AS Monaco. Władze londyńskiego klubu, zamierzają zaproponować za zawodnika aż 45 milionów euro. Pierwsza, odrzucona oferta Arsenalu, wynosiła o 10 milionów euro mniej.

Lemar to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych piłkarzy Monaco. 20-latek w mistrzowskim sezonie Ligue 1, rozegrał 34 spotkania, w których strzelił 9 bramek i zaliczył 11 asyst. Pozyskaniem zawodnika jest również zainteresowany włoski Juventus.

Jeżeli szefom 5. drużyny minionego sezonu Premier League uda się pozyskać francuskiego skrzydłowego, stanie się on trzecim najdroższym transferem w historii klubu. Obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Alexandre Lacazette (53 mln), a drugi jest Mesut Oezil (47 mln).

Najdroższa jedenastka piłkarzy pod względem transferów

Więcej o: