Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chińczycy odrzucili transferową ofertę Barcelony!

Właściciele chińskiego Guangzhou Evergrande, odrzucili ofertę Barcelony na zakup Paulinho. Wicemistrzowie Hiszpanii zaoferowali za pomocnika 25 milionów euro.

Paulinho, który obecnie jest uważany za jednego z najlepszych brazylijskich piłkarzy przeżywa ostatnio świetny okres. Po transferze do Chin, zawodnik wypracował bardzo wysoką formę, a w swoim klubie jest jedną z wiodących postaci.

28-latek w trwającym obecnie sezonie ligi chińskiej, na 15 możliwych spotkań wystąpił aż w 14 meczach Guangzhou, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 3 asysty. Dodatkowo zawodnik notuje świetne występy w azjatyckiej Lidze Mistrzów, w której w 8 meczach, również zdobył 5 bramek, a jego drużyna niedługo wystąpi w ćwierćfinale rozgrywek. To sprawia, że na byłego zawodnika Tottenhamu, uwagę ponownie zwróciło wielu właścicieli europejskich zespołów, w tym Barcelony. 

Szefowie katalońskiego klubu wysłali już pierwszą oficjalną ofertę na zakup zawodnika, który w 2008 roku reprezentował barwy ŁKS-u Łódź. 25 milionów euro zaproponowane przez "Blaugranę" nie usatysfakcjonowało jednak właścicieli Guangzhou, którzy swoją decyzję o odrzuceniu propozycji argumentują tym, że nie zamierzają sprzedawać piłkarza, którego pozyskali po to, aby pomógł im on w rozwoju klubu i w zdobywaniu trofeów. 

Według azjatyckich mediów sam zawodnik jest zdecydowany na powrót do Europy i grę w Hiszpanii, jednak o zgodę na transfer klubu z Kantonu będzie bardzo trudno.

Zamiast Gerarda Pique byłby Gerard Bernabeu. Dlaczego?

Więcej o: