Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tomasz Kędziora zostanie zawodnikiem Dynama Kijów

Tomasz Kędziora zostanie zawodnikiem Dynama Kijów. Młody defensor Lecha Poznań niebawem przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z ukraińskim klubem - podaje "Przegląd Sportowy".

Według informacji "Przeglądu Sportowego", Tomasz Kędziora już na pewno przeniesie się do Dynama Kijów. Lech Poznań na sprzedaży młodego zawodnika zarobi 1,5 miliona euro. Będzie to drugi poważny zastrzyk gotówki "Kolejorza" w tym oknie transferowym.

Kapitan polskiej reprezentacji młodzieżowej, która niedawno zaliczyła nieudany występ na mistrzostwach Europy do lat 21, przebywa obecnie na urlopie w Grecji. Po powrocie z wypoczynku, 23-latek ma udać się na testy medyczne w Dynamie. Jeśli badania nie wykażą nic niepokojącego, zawodnik podpisze umowę z wicemistrzami Ukrainy.

Wcześniej bardzo dużo mówiło się o tym, że Kędziora znajduje się w kręgu zainteresowań AS Monaco i Lazio Rzym, szefowie Dynama byli jednak bardziej konkretni i zdecydowani.

Wszystko wskazuje na to, że Lech Poznań w tym oknie transferowym, zarobi ponad 10 milionów euro. Kilka dni temu szeregi poznańskiego zespołu opuścił Jan Bednarek, który za kwotę 6 milionów euro przeniósł się do angielskiego Southampton. Poza dwoma sprzedanymi obrońcami, z Poznania odejdzie również Dawid Kownacki, który może kosztować nawet 3 miliony euro.

Transfery w ekstraklasie. "Jaga" ma następcę Wasiljewa, Legia ruszyła na zakupy