Ekstraklasa. Legia Warszawa zaprezentowała nowe koszulki meczowe

W piątek, równo o godz. 19.16, mistrzowie Polski zaprezentowali nowe koszulki, w których piłkarze Jacka Magiery grać będą w sezonie 2017/18.

Pierwszy komplet, podobnie jak w poprzednich sezonach, będzie w całości biały. Charakteryzuje go klasyczny, prosty krój, subtelne czarne wykończenia oraz symboliczna, szara ukośna szarfa, na której znajduje się haftowane logo adidas - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 - Szarfa jest nawiązaniem do najbardziej charakterystycznego elementu strojów, w których Legia grała w pierwszych latach istnienia oraz w roku stulecia - mówi Rafał Dmowski, dyrektor marketingu Legii Warszawa.

Drugi zestaw meczowy, wyjazdowy, jest w całości grafitowy (stalowy). Podobnie jak pierwszy komplet, posiada czarne wykończenia oraz szarą ukośną szarfę. Kolor nawiązuje do szarych, a dokładniej do szaro-niebieskich mundurów żołnierzy Legionów. 

 - W ten symboliczny sposób nawiązujemy do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jako Legia Warszawa  oddajemy hołd legionistom, którzy walczyli o wolność naszego kraju - komentuje Dmowski.

Nowe koszulki meczowe Legii WarszawaNowe koszulki meczowe Legii Warszawa Legia.com

Na obu koszulkach znajduje się klasyczna czarna eLka ze złotą gwiazdką, symbolizującą zdobycie ponad dziesięciu mistrzostw Polski. Do dyspozycji drużyny będzie także trzeci komplet strojów, który zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie.

 

Oprócz zespołu Magiery, w nowych koszulkach grać będą też drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów oraz adepci Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa i Legia Soccer Schools. Koszulki meczowe dostępne są już w sklepie klubowym w cenie 249 zł.

Ekstraklasa. Dlaczego Legia nie szaleje na rynku transferowym?

Więcej o: