Transfery. Łukasz Fabiański ma nowego konkurenta w Swansea

Walijski klub Swansea pozyskał nowego bramkarza. Jest nim 28-letni Erwin Mulder, który przyszedł na zasadach wolnego transferu z Heerenveen. Ta wiadomość na pewno nie ucieszyła Łukasza Fabiańskiego, dla którego Holender będzie nowym konkurentem do gry w pierwszym składzie.

Mulderowi właśnie skończył się kontrakt z Heerenveen, w którym występował przez ostatnie dwa lata. Holender postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do zespołu Premier League, Swansea. Z nowym pracodawcą związał się trzyletnią umową i stał się zarazem pierwszym letnim transferem szkoleniowca "Łabędzi", Paula Clementa.

Holender spędził całą dotychczasową karierę w ojczyźnie. Przygodę z piłką nożną zaczynał w Feyenoordzie, następnie został wypożyczony do Excelsioru, a od 2015 roku grał w Heerenveen. Wraz z przenosinami do Swansea stał się po Dorusie de Vriesie i Michelu Vormie trzecim holenderskim zawodnikiem w ostatniej dekadzie klubu.

- Bardzo się cieszę, że tu jestem. Kiedy pojawiła się szansa na transfer, zrobiłem wszystko, aby doszedł on do skutku. Chcę być częścią najlepszej ligi świata, jaką jest Premier League - powiedział Mulder dla oficjalnej strony Swansea.

Podstawowym bramkarzem Swansea był dotychczas Łukasz Fabiański. Transfer Muldera z pewnością nie jest mu na rękę, ponieważ pojawił się nowy konkurent do gry w pierwszym składzie. Trener Clement ma teraz do dyspozycji trzech bramkarzy: Fabiańskiego, Muldera i Kristoffera Nordfeldta.

- Oczywiście, chciałbym grać jak najwięcej, ale zdaję sobie sprawę, że są także Łukasz i Kristoffer. Będzie trudno o pierwszą jedenastkę, ale zamierzam dać z siebie wszystko - powiedział pokornie nowy nabytek Swansea.

Czy Fabiański zasłużył na ławkę rezerwowych w kadrze? "Szczęsny ma więcej błysku geniuszu"

Więcej o: