Dawid Janczyk zagra w II lidze?

Dawid Janczyk pojawił się na pierwszym treningu Radomiaka Radom. Były reprezentant Polski na razie przechodzi testy - poinformował portal Radom Sport.

Dawid Janczyk na początku poprzedniego sezonu występował w Sandecji, ale zagrał tylko w 3 spotkaniach. Ostatni oficjalny mecz były zawodnik m.in. Legii Warszawa i CSKA Moskwa zagrał w 10 września 2016 roku. Teraz chce odbudować formę w Radomiaku pod okiem nowego trenera Jerzego Cyraka.

Dawid Janczyk jest pięciokrotnym reprezentantem Polski. W 2006 roku zdobył mistrzostwo z Legią Warszawa. Rok później przeszedł do CSKA Moskwa za rekordowe 4,2 miliony euro. W 14 meczach w rosyjskim klubie zdobył jednego gola.

Później Janczyk występował w klubach z Belgii, Koronie Kielce i ukraińskiej PFK Ołeksandrija. Grał jednak coraz mniej i w 2012 r. został bez klubu. Słabsza forma napastnika miała związek z jego problemami z alkoholem. Jesienią 2014 r. wznowił karierę w Piaście Gliwice. Zagrał trzy razy w ekstraklasie.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz od 1 stycznia pozostaje bez klubu. Nie jest pewne czy podpisze kontrakt z Radomiakiem. Póki co jest na testach. - O jakichkolwiek nazwiskach nowych zawodników będziemy mogli mówić później - powiedział trener Radomiaka Jerzy Cyrak.

Jacek Magiera w "Wilkowicz Sam na Sam": Ktoś kto mówił, że nie mam charyzmy, nie wie co to charyzma. Ja po prostu nigdy nie udaję. I nie chodzę na skróty

Więcej o: