Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski Roberto Carlos na celowniku Ajaksu Amsterdam

Jakub Kiwior może wkrótce podpisać kontrakt z Ajaksem Amsterdam - informuje belgijski dziennik La Derniere Heure.

Jakub Kiwior ma 17 lat i od 2016 r. występuje w Anderlechcie Bruksela. Przeszedł tam z GKS Tychy. Kilka dni temu rozpoczął trening z pierwszą drużyną mistrza Belgii. Wiele wskazuje na to, że Anderlecht może być tylko krótkim przystankiem w karierze młodego obrońcy. Według informacji belgijskiego dziennika La Dernière Heure, Kiwiorem poważnie interesują się Ajax Amsterdam oraz spadkowicz z Premier League Middlesbrough. 

Ewentualny transfer do jednego z tych klubów nie będzie jednak wcale prosty. Kiwiora obowiązuje kontrakt z Anderlechtem do czerwca 2019 r. 

Inna sprawa, że gdyby Polak przeniósł się do Ajaksu, to pewnie dołączyłby do juniorskiej ekipy A1 bądź do rezerw Jong Ajax.

Kim jest Jakub Kiwior? 

Lewy obrońca, który potrafi grać również na środku defensywy. Rok temu Kiwiorem interesował się również Ajax oraz Borussia Dortmund.

Urodzony w 2000 r. zawodnik swoją karierę zaczynał pod okiem trenera Krzysztofa Bergera. Siedem lat temu pisaliśmy o nim tak. "Wśród dzieci wyróżnia się blondynek, któremu piłka wręcz klei się do buta. No, może tylko do lewego, ale zawsze. To 8-letni Kuba Kiwior, który regularne treningi zaczął już w wieku czterech lat! - To nasz Roberto Carlos! Potrafi pięknie złożyć się do strzału. Wykonuje rzuty wolne i rożne. Brazylijczycy polskiej piłki rodzą się w Tychach - żartuje trener Berger. Pytany o ulubione przedmioty, Kuba odpowiada jednym tchem: podbijanie piłki, kiwanie, strzelanie'.