Transfery. Duże nazwiska w Slavii Praga

Hitowe transfery w czeskiej lidze. Do Slavii Praga przechodzą Danny, Rusłan Rotań i Halil Altintop.

Mistrz Czech Slavia Praga zakontraktował trzech nowych piłkarzy. Z zespołem umowy podpisali Danny, Halil Altintop i Rusłan Rotań.

Danny to 37-krotny reprezentant Portugalii. Po sezonie nie przedłużył kontraktu z Zienitem St. Petersburg i przeszedł do Slavii na zasadzie wolnego transferu. Rosjanie w 2008 roku zapłacili za Portugalczyka 30 milionów euro.

Halil Altintop w reprezentacji Turcji rozegrał 38 spotkań. Do Slavii przeszedł również jako wolny zawodnik.

Rusłan Rotań, legenda ukraińskiej piłki (93 mecze w kadrze), został wykupiony z Dnipro Dniepropietrowsk. Kwota transferu nie została podana.

W minionym sezonie w polskiej Ekstraklasie grało dwóch zawodników wypożyczonych ze Slavii Praga. Gino van Kessel w barwach Lechii Gdańsk wystąpił trzykrotnie. Gdańszczanie nie zdecydowali się przedłużać kontraktu z reprezentantem Curacao i zawodnik już wrócił do Czech.

Drugim zawodnikiem jest Jaroslav Mihalik. W poprzednim sezonie Słowak wystąpił w 10 meczach Ekstraklasy w barwach Cracovii. Po sezonie krakowski klub postanowił wykupić Mihalika za 850 tys. euro. Słowak zagrał w reprezentacji młodzieżowej Słowacji na odbywających się w Polsce młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo
Więcej o: