Dominik Furman na stałe w Wiśle Płock

Po długich negocjacjach, Wisła Płock wykupiła Dominika Furmana z francuskiej Tuluzy. Pomocnik podpisał z "Nafciarzami" 3-letni kontrakt.

Były zawodnik Legii Warszawa od dawna był zdecydowany na odejście z francuskiego klubu. Problemy w transferze sprawiali jednak szefowie klubu z Ligue 1. Po wielu miesiącach negocjacji, właściciele klubu z Oksytanii zgodzili się znacznie obniżyć swoje oczekiwania, początkowo bowiem oczekiwali oni za 24-latka kwoty 400 tysięcy euro. Takie pieniądze były poza zasięgiem Wisły Płock.

Furman, który podpisał z płockim klubem 3-letni kontrakt, jest czwartym transferem Wisły w tym okienku. Wcześniej 9. drużynę minionego sezonu Lotto Ekstraklasy zasilili napastnik Kamil Biliński, urugwajski ofensywny pomocnik Cesar Nicolas Varela Batista oraz rumuński obrońca Paul Pirvulescu. Na zgrupowaniu w Siedlcach, z drużyną trenera Kaczmarka trenuje również 24-letni bułgarski pomocnik Bożidar Wasew. Jego przyszłość w Wiśle Płock rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.

Dominik Furman w ubiegłym sezonie przebywał w Wiśle Płock na wypożyczeniu. W 32 meczach w lidze zawodnik strzelił trzy bramki i zaliczył pięć asyst.

Zobacz wideo
Więcej o: