ŁKS Łódź awansował do 2. ligi!

ŁKS Łodź od nowego sezonu będzie grał w rozgrywkach drugiej ligi. Wszystko przez to, że mistrz trzeciej ligi, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, nie będzie ubiegać się o licencję na grę na szczeblu centralnym.

Drużyna z zaledwie 11-tysięcznego miasta, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, sprawiło niemałą niespodziankę, kończąc zmagania trzeciej ligi przed bardziej utytułowanymi łódzkimi zespołami: ŁKS-em i Widzewem. Umożliwiało im to awans na wyższy szczebel rozgrywek, jednak, jak się później okazało, ich stadion nie spełniał odpowiednich wymogów. Klub mógł się jeszcze ubiegać o licencję na awans, jednak z tego zrezygnował.

Ich kosztem do drugiej ligi awansuje ŁKS Łódź, który w tabeli sezonu 2016/2017 zajął drugie miejsce. Jako pierwszy poinformował o tym na Twitterze Zbigniew Boniek, a niebawem potwierdził to także Fredy Furst z departamentu rozgrywek PZPN.

ŁKS awansuje, pomimo przegranej z Ursusem Warszawa w ostatniej kolejce, która pogrzebała ich szanse na "normalny" awans. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie będzie natomiast wciąż występować w trzeciej lidze.

Więcej o: