Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. STS zakończył współpracę z Lechem Poznań

Firma bukmacherska STS nie jest już sponsorem strategicznym Lecha Poznań. Jej miejsce zajmie Grupa Finansowa Aforti Holding.

STS był sponsorem strategicznym Lecha Poznań od wiosny 2013 roku. Przez ten czas logo firmy widniało na koszulach klubowych i święciło z drużyną m.in. mistrzostwo Polski wywalczone w 2015 roku.

Prezes firmy, Mateusz Juroszek zapewnił, że STS będzie kontynuował wspieranie Lecha, a jego decyzja nie oznacza całkowitego rozstania z klubem. Podziękował za owocne cztery lata współpracy i życzył kolejnych sukcesów w przyszłości.

Nowym sponsorem strategicznym Lecha zostanie Grupa Finansowa Aforti Holding, która zajmuje się udzielaniem pożyczek pozabankowych. W minionych latach jej logo widniało na spodenkach drużyny, a teraz będzie obecne na koszulkach.

Poprzedni sponsor, STS, płacił Lechowi rocznie około 2,5 miliona złotych, co przy nowej umowie było niewielką sumą. Za trzy lata współpracy z Aforti Holding poznański klub otrzyma bowiem aż 15 milionów, co jest rekordem w jego historii.

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam":Pan Watzke, jeszcze w emocjach, na boisku, powiedział mi: do żadnego Realu cię nie puszczę, przedłużamy kontrakt.